Tanıtım

Biyoloji Bölümü Botanik, Bitki Hastalıkları ve Mikrobiyoloji, Moleküler Biyoloji, Zooloji, Genel Biyoloji, Biyoteknoloji ve Hidrobiyoloji Anabilim Dalı olmak üzere yedi ana bilim dalından oluşmaktadır. Biyoloji Bölümü`nün akademik yapısında şu anda 4 Profesör, 4 Doçent, 3 Doktor Öğretim Üyesi, 2 Doktor Araştırma Görevlisi bulunmaktadır.

 

Bölümün dört yıllık lisans programı, yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde biyolojinin farklı alanlarında veya ilgili disiplinlerde lisansüstü eğitim için gerekli temel bilgileri sağlamak üzere düzenlenmiştir. Ayrıca programda yer alan seçmeli dersler, öğrencilerin gelecekteki kariyerlerinde ihtiyaç duyabilecekleri bilgi altyapısını destekleme fırsatı sunmaktadır.

 

Biyoloji Bölümü, öğrencilerine lisans eğitimleri süresince yurtdışındaki üniversitelerde eğitim görme ve farklı kültürleri tanıma fırsatı sağlamak amacıyla Avrupa`daki çeşitli üniversitelerle Erasmus ikili değişim anlaşmaları imzalamıştır. Biyoloji Bölümü, Uluyazı kampüsünde Fen Fakültesi binasında yer almaktadır. Toplu taşıma ile şehir merkezinden ve Çankırı şehirlerarası otobüs terminalinden kampüse kolay ulaşım sağlanmaktadır.